Wyszukaj

Edukacja:

Dowiedz się więcej tutaj - Więcej na ten temat - Więcej informacji tutaj - Odwiedź stronę tutaj - Przeczytaj więcej - kliknij tutaj - Pobierz - Czytaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Choć Unia Europejska jest aktualnie w kryzysie gospodarczym, to jednak nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokoło siebie wiele bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją szalenie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, lecz w porównaniu z choćby większości państw w Afryce, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż ostatnimi czasy wolno się rozwija, przynajmniej w porównaniu z chociażby Chinami, to powinniśmy zwrócić uwagę, że to w dalszym ciągu Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż naturalnie nie można powiedzieć, iż UE jest idealną organizacją. Moim zdaniem Unia Europejska to doskonały pomysł - nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Czy Polska jest krajem, w którym recykling jest powszechny? Na dzisiaj raczej niestety nie można tak rzec. W dalszym ciągu znaczna część naszych rodaków nie ma zielonego pojęcia o recyklingowaniu. Jednak tak naprawdę to nie nasza wina. Przecież w gestii spółdzielni mieszkaniowych i władz jest to, aby wprowadzać specjalne pojemniki na śmieci. Gdy Polak jedzie do chociażby Szwecji, nie ma najmniejszego kłopotu z przestrzeganiem podstawowych zasad. I w naszym kraju byłoby identycznie. Jednakże na nasze nieszczęście z przede wszystkim powodów finansowych recykling nadal jest niejako w powijakach.
Czy Polska jest krajem, gdzie recykling jest popularny? Na akurat dzień dzisiejszy raczej niestety nie można tak rzec. W dalszym ciągu znacząca część Polaków nie ma zielonego pojęcia o recyklingu. Jednak tak naprawdę to nie nasza wina. Przecież w zakresie spółdzielni mieszkaniowych oraz władz jest to by wprowadzać nowoczesne pojemniki na śmieci. Gdy Polak udaje się do choćby Danii, nie ma żadnego kłopotu z przestrzeganiem podstawowych zasad. W Polsce byłoby podobnie. Jednakże na nieszczęście z głównie powodów finansowych recykling ciągle jest niejako w powijakach.